Blog

Gaziantep Dijital Pazarlama ve Reklam Ajansı
Gaziantep SEO Hizmeti

Gaziantep SEO Hizmeti

Google SEO hizmeti konusunda bilgi sahibi değilseniz, Google aramalarında ilk sayfada çıkma konusunda pek başarılı olamazsınız. Aramalarda ikinci sayfada çıksanız dahi, 100 aranmada 1 tıklama belki alabilirsiniz. O tıklanma ile de ilgili hizmet veya ürününüzle ilgilenileceği oldukça düşük bir ihtimaldir. Google SEO hizmeti konusunda üst sıralara çıkabilmeniz için gerekli bazı maddeler aşağıda verilmektedir.

Ek olarak belirtmek gerekir ki, arama motorları içerisinde sadece Google değil, Baidu, Bing, Duckdukgo, Yandex ve Yahoo gibi birçok arama moturu da bulunmaktadır.

Reklam Ajansı Gibi Hareket Edin

Google’de üst sıralara eşim sağlayabilmek için reklam ajansı gibi planlı hareket edin. Planlamarınızın içerisine ilk sırada anahtar kelime seçimini ekleyin.

Google’ın kendine ait anahtar kelime araştırma sayfası da bulunmaktadır. Ayrıca birçok platform anahtar kelime araştırmanıza olanak sağlamaktadır. Anahtar kelime aramadaki amaç, yüksek aranma potansiyeli olan kelimeleri bulmanızdır. Bu sayede web sitenize daha fazla tıklanma gelecektir. Sonuç olarak Google sıralamanız yükselecektir.

Fakat Google sıralama yarışına sonradan katıldığınızı unutmamalısınız. Seçtiğiniz anahtar kelimeler yoğun kullanılanlar değil, daha az kullanılanlar üzerinden belirlenmelidir. Buradaki amaç ise, sitenizin bulunması ve tıklanma ihtimalinin artmasıdır. İstatiksel olarak değerlendirildiinde popüler kelimeler ile ilk sayfada yer almanız oldukça düşük bir ihtimaldir.

Anahtar kelime seçerken sadece bir tane ile sınırlı kalmayın. Birkaç tane anahtar kelime ile şansınız daha fazla olacaktır.

Kopya İçerik Oluşturmayın

Her reklam ajansı kendi içeriğini kendisi üretir. Bu kapsamda sizde kendi içeriğinizi kendiniz üretin ve kopyalardan sakının.

Ürettiğiniz içerikler eski ve yetersiz kalmamalı. Eskiden biraz da olsa işe yarama ihtimali vardı fakat günümüzde eski ve yetersiz içeriklerin sitenizi üst sıralara çıkartması imkansız. Yazdığınız konu ile ilgili kaliteli ve kopya olmayan içerik üretmeniz gerekmektedir. Kaliteli içeriklerin tıklanma ihtimali daha fazladır. Bu sayede otomatik olarak siteniz daha fazla SEO alacaktır.

Google kullandığı algoritma ile kaliteli içeriği kalitesizden ayırt edebiliyor. İnsanlar aynı içerikleri okumak istemez. Farklı içerikler üreterek kaliteyi yakalamalısınız. Bu sayede Google da sizi üst sıralara taşıyacaktır.

Ayrıca içerikleriniz özgün ve kaliteli olursa, web sitenizi ziyaret eden bireyler de içeriğinizi paylaşabilir. İçerik paylaşımı faydalı bir pazarlama stratejisidir. Paylaşım ile birlikte kaliteli geri dönüş ve backlikler alabilirsiniz.

İçeriklerinizi üretirken anahtar kelimelerinizi aklınızda bulundurun.  Ayrıca abartıya kaçmadan anahtar kelimelerinizi metninizin içerisine ekleyin. Anahtar kelimeler başlıklara uygun olarak yazılabiliyorsa, başlıklarda da kullanın. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte Google sıralaması oldukça önemli bir hale gelmiştir. Nitekim Gaziantep SEO hizmeti, İstanbul SEO hizmeti ve birçok şehirde SEO hizmeti veren reklam ajansı açılmıştır. Çünkü Google SEO ile birlikte, üreticiler ürünlerini Google aracılığıyla tüketicilere sunabilmektedir. Bu nedenle Gaziantep SEO hizmeti gibi birçok ilde Google sıralama yükseltme hizmet verilmeye başlanmıştır.

Author:

Limit Ajans Dijital Pazarlama ve Reklam Ajansı Gaziantep

Call Now ButtonHemen Arayın Teklif Alın!